Muu valmistava teollisuus

Kaikki teollisuuden tarvitsemat nosto- ja siirtopalvelut turvallisesti ja ammattitaitoisesti

Ota yhteyttäTarjouspyyntö

010 4425 500

Parhaat ratkaisut vaativimpiinkin töihin


Havator tarjoaa laadukkaita nosto- ja siirtopalveluita kaikkiin teollisuuden tarpeisiin suunnittelusta toteutukseen. Pohjoismaiden kattavin raskassiirtokalusto takaa soveltuvimman siirtomenetelmän täydentämään nosturityötä. Tästä on etua etenkin, kun ahtaat tilat, heikot rakenteet tai riittämättömät kantavuudet asettavat työlle erityisvaatimuksia.

Esimerkkejä palvelukokonaisuuksistamme

  • Vuosihuoltojen raskassiirtotyöt
  • Erilaisten elementtien nostot, siirrot ja kuljetukset
  • Satama- tai työmaasiirrot SPMT:llä

Asiakkaitamme

Pohjoismaiden laajin kalusto yhdistettynä erikoistuneeseen suunnitteluosaamiseen takaa turvallisen ja kustannustehokkaan ratkaisun, toimitettuna avaimet käteen -periaatteella.

Ota yhteyttä


Havator nostaa kaiken. Oli tarpeesi mikä tahansa, haluamme ottaa haasteen vastaan. Alan parhaat ammattilaiset odottavat yhteydenottoasi. Ota yhteyttä myyntiimme tai täytä tarjouspyyntö.

Tarjouspyyntö010 4425 500

Yhteyshenkilöt


Heininen Jukka

Nostot | Keminmaa, Sotkamo
Aluepäällikkö, Pohjois-Suomi
jukka.heininen@havator.com
040 521 4833

Julin Peter

Nostot | Vaasa
Aluepäällikkö, Länsi-, Keski- ja Itä-Suomi
peter.julin@havator.com
050 395 5551

Korkeamäki Markku

Nostot | Vaasa, Kokkola, Seinäjoki
Myyntipäällikkö, Länsi-Suomi
markku.korkeamaki@havator.com
050 513 0077

Körkkö Pasi

Satamanostopalvelut
Satamayksikön päällikkö
pasi.korkko@havator.com
040 548 3024

Krapu Jarno

Nostot | Jyväskylä, Äänekoski
Myyntipäällikkö, Keski-Suomi
jarno.krapu@havator.com
040 652 7476

Laksola Jukka

Nostot | Espoo
Aluepäällikkö, Etelä- ja Kaakkois-Suomi
jukka.laksola@havator.com
050 513 0088

Mertala Jouni

Nostot | Keminmaa, Oulu, Rovaniemi, Sodankylä, Sotkamo, Tornio
Myyntipäällikkö, Pohjois-Suomi
jouni.mertala@havator.com
050 513 0057

Sahlström Toni

Nostot | Espoo
Myyntipäällikkö, Etelä-Suomi
toni.sahlstrom@havator.com
050 513 0066

Sirviö Antti

Nostot | Turku, Pori, Tampere
Myyntipäällikkö, Lounais-Suomi ja Pirkanmaa
antti.sirvio@havator.com
050 569 6013

Tuohino Jukka

Nostot | Espoo
Myyntipäällikkö, Etelä-Suomi
jukka.tuohino@havator.com
050 327 0292

Vauhkonen Tuomo

Nostot | Kuopio
Myyntipäällikkö, Itä-Suomi
tuomo.vauhkonen@havator.com
040 060 5002

Bergfelt Bo

Teollisuushaalaukset ja -tunkkaukset
Projektipäällikkö
bo.bergfelt@havator.com
040 841 7210

Ruuska Matti

Teollisuuden ja infran raskasnostot, SPMT-siirrot
Myyntipäällikkö
matti.ruuska@havator.com
050 513 0123

Simola Matti

Tuulivoiman raskasnostot
Projektipäällikkö
matti.simola@havator.com
050 395 5540

Söderling Ben

Raskasnostot ja -siirrot
VP
ben.soderling@havator.com
050 431 2366

Bergfelt Bo

Teollisuushaalaukset ja -tunkkaukset
Projektipäällikkö
bo.bergfelt@havator.com
040 841 7210

Henriksson Ari

Tuulivoimakuljetukset
VP
ari.henriksson@havator.com
050 536 7320

Kangasniemi Mika

Muut teollisuuden erikoiskuljetukset 
Projektityönjohtaja
mika.kangasniemi@havator.com
050 344 0366

Liikanen Esa

Muuntajakuljetukset
Liikennevastaava
esa.liikanen@havator.com
050 513 0052