Projektipalvelut

Nostot, erikoiskuljetukset ja raskassiirrot kokonaispalveluna, avaimet käteen -periaatteella

Ota yhteyttäTarjouspyyntö

010 4425 500

Kunnolla mietitty, kerralla nostettu


Olemme toimineet vuosikymmeniä erityisesti teollisuuden mutta myös rakennusteollisuuden suurten projektien ja vaativien kokonaisuuksien toimittajana. ”Turvallisuus ensin” -kulttuuri ja laaja palveluvalikoima yhdistettynä kattavaan projekti- ja suunnitteluosaamiseen on antanut meille mahdollisuuksia lähteä projekteihin, joissa kilpaillaan maailman johtavien toimijoiden kanssa. Tätä osaamista sovellamme joka päivä, oli kyseessä yksittäinen nosto rakennustyömaalla tai kokonaisvaltainen palvelukonsepti.

Kokonaisvaltainen nostopalvelu

Havator on ensimmäisenä alalla tuotteistanut palvelukonseptin, jossa niin pienen kuin suuren projektin kaikki nostamiseen ja työmaalogistiikkaan tarvittavat palvelut saadaan yhden katon alta. Olemme mukana jo projektin esisuunnitteluvaiheessa toteuttamassa nosto- ja kuljetussuunnitelmia, joita lähdetään toteuttamaan yhdessä. Palvelupaketin langat pitää työmaalla käsissään Havatorin palvelukoordinaattori, jonka tehtävänä on jatkuvasti parantaa turvallisuutta ja tehostaa tekemistä. Ensimmäiset tämän konseptin mukaan toteutetut projektit olivat Äänekosken sellutehdashanke ja Kalasataman kauppakeskushanke.

Suunnittelu ja projektinhallinta

Havatorin logistiikka- ja kone- ja rakennustekniikan ammattilaiset auttavat ratkaisemaan haasteesi etsimällä turvallisimman ja kustannustehokkaimman menetelmän juuri sinun siirto-, nosto- tai laiteasennusprojektiisi. Samalla he varmistavat, että projektisi pysyy haluamassasi aikataulussa.

Yhteyshenkilöt


Heininen Jukka

Nostot | Keminmaa, Sotkamo
Aluepäällikkö, Pohjois-Suomi
jukka.heininen@havator.com
040 521 4833

Julin Peter

Nostot | Vaasa
Aluepäällikkö, Länsi-, Keski- ja Itä-Suomi
peter.julin@havator.com
050 395 5551

Korkeamäki Markku

Nostot | Vaasa, Kokkola, Seinäjoki
Myyntipäällikkö, Länsi-Suomi
markku.korkeamaki@havator.com
050 513 0077

Körkkö Pasi

Satamanostopalvelut
Satamayksikön päällikkö
pasi.korkko@havator.com
040 548 3024

Krapu Jarno

Nostot | Jyväskylä, Äänekoski
Myyntipäällikkö, Keski-Suomi
jarno.krapu@havator.com
040 652 7476

Laksola Jukka

Nostot | Espoo
Aluepäällikkö, Etelä- ja Kaakkois-Suomi
jukka.laksola@havator.com
050 513 0088

Mertala Jouni

Nostot | Keminmaa, Oulu, Rovaniemi, Sodankylä, Sotkamo, Tornio
Myyntipäällikkö, Pohjois-Suomi
jouni.mertala@havator.com
050 513 0057

Sirviö Antti

Nostot | Turku, Pori, Tampere
Myyntipäällikkö, Lounais-Suomi ja Pirkanmaa
antti.sirvio@havator.com
050 569 6013

Vauhkonen Tuomo

Nostot | Kuopio
Myyntipäällikkö, Itä-Suomi
tuomo.vauhkonen@havator.com
040 060 5002

Bergfelt Bo

Teollisuushaalaukset ja -tunkkaukset
Projektipäällikkö
bo.bergfelt@havator.com
040 841 7210

Ruuska Matti

Teollisuuden ja infran raskasnostot, SPMT-siirrot
Myyntipäällikkö
matti.ruuska@havator.com
050 513 0123

Simola Matti

Tuulivoiman raskasnostot
Projektipäällikkö
matti.simola@havator.com
050 395 5540

Söderling Ben

Raskasnostot ja -siirrot
VP
ben.soderling@havator.com
050 431 2366

Bergfelt Bo

Teollisuushaalaukset ja -tunkkaukset
Projektipäällikkö
bo.bergfelt@havator.com
040 841 7210

Henriksson Ari

Tuulivoimakuljetukset
VP
ari.henriksson@havator.com
050 536 7320

Kangasniemi Mika

Muut teollisuuden erikoiskuljetukset 
Projektityönjohtaja
mika.kangasniemi@havator.com
050 344 0366

Liikanen Esa

Muuntajakuljetukset
Liikennevastaava
esa.liikanen@havator.com
050 513 0052