Projektit ja suunnittelu

Kokonaispalveluratkaisut, nostosuunnittelu ja projektinhallinta avaimet käteen -periaatteella

Ota yhteyttäTarjouspyyntö

Kunnolla mietitty, kerralla nostettu

Olemme toimineet vuosikymmeniä erityisesti teollisuuden mutta myös rakennusteollisuuden suurten projektien ja vaativien kokonaisuuksien toimittajana.

”Turvallisuus ensin” -kulttuurimme ja laaja palveluvalikoimamme yhdistettynä kattavaan projekti- ja suunnitteluosaamiseemme on antanut meille mahdollisuuksia lähteä projekteihin, joissa kilpaillaan maailman johtavien toimijoiden kanssa. Tätä osaamista sovellamme joka päivä, oli kyseessä yksittäinen nosto rakennustyömaalla tai kokonaisvaltainen palvelukonsepti.

Esimerkkejä tarjoamistamme palveluista

  • Projektisuunnittelu-/toteutus: kokonaisuuden hallinta sisältäen kaikkien Havatorin toimittamien palveluiden kokonaistoimituksen alusta loppuun avaimet käteen -periaatteella
  • Nostosuunnittelu: asiantuntijamme käyttävät mm. 3D-mallinnoksia ja animointeja laitevalinnan ja -positioinnoin optimoinnissa
  • Logistiikkasuunnittelu: sovitamme tarvittaessa toimittamamme palvelun projektin kokonaisaikatauluun yhteistyössä asiakkaan ja muiden projektissa toimivien alihankkijoiden kanssa
  • Valvonta: palveluksestamme löytyy osaajia mm. nostotöiden valvontaan ja ohjaukseen sekä yleiseen työmaan koordinointiin ja valvontaan osana kokonaispalveluratkaisujamme.
Toimialat

Tarjoamme markkinoiden laajimman valikoiman asiantuntija-, suunnittelu-, valvonta- ja raportointipalveluita räätälöityinä teollisuuden tarpeisiin.

Katso toimialat

Yhteyshenkilöt

Alhonen Tomi

Nostot | Turku, Pori
Myyntipäällikkö
tomi.alhonen@havator.com
050 379 9825

Hartikainen Jarmo

Nostot | Espoo
Myyntipäällikkö, Etelä-Suomi
jarmo.hartikainen@havator.com
050 513 0066

Heininen Jukka

Nostot | Keminmaa, Sotkamo
Aluepäällikkö, Pohjois-Suomi
jukka.heininen@havator.com
040 521 4833

Julin Peter

Nostot | Vaasa
Aluepäällikkö, Länsi-, Keski- ja Itä-Suomi
peter.julin@havator.com
050 395 5551

Körkkö Pasi

Satamanostopalvelut
Satamayksikön päällikkö
pasi.korkko@havator.com
040 548 3024

Krapu Jarno

Nostot | Jyväskylä, Äänekoski, Kuopio
Myyntipäällikkö, Keski- ja Itä-Suomi
jarno.krapu@havator.com
040 652 7476

Lindholm Joachim

Nostot | Espoo
Liiketoimintajohtaja, Cranes Finland
joachim.lindholm@havator.com
044 550 1037

Naisniemi Joni

Nostot | Oulu
Myynti, työnjohto
joni.naisniemi@havator.com
050 513 0099

Peltola Joonas

Nostot | Kokkola, Vaasa, Seinäjoki
Myyntipäällikkö, Länsi-Suomi
joonas.peltola@havator.com
050 513 0052

Sirviö Antti

Nostot | Turku
Key Account Manager
antti.sirvio@havator.com
050 569 6013

Vuorenhela Jesse

Nostot | Espoo
Aluepäällikkö, Etelä- ja Kaakkois-Suomi
jesse.vuorenhela@havator.com
050 477 1368

Henriksson Ari

Raskasnostot ja erikoiskuljetukset
VP
ari.henriksson@havator.com
050 536 7320

Koivumäki Eero

Teollisuushaalaukset ja -tunkkaukset
Myynti | Project Supervisor
eero.koivumaki@havator.com
050 534 1250

Ruuska Matti

Teollisuuden ja infran raskasnostot, SPMT
Myyntipäällikkö
matti.ruuska@havator.com
050 513 0123

Simola Matti

Tuulivoiman raskasnostot ja -kuljetukset
Myyntipäällikkö
matti.simola@havator.com
050 395 5540

Heir Jan

Teollisuuden kuljetukset 
Myynti | Supervisor
jan.heir@havator.com
040 860 4126

Henriksson Ari

Raskasnostot ja erikoiskuljetukset
VP
ari.henriksson@havator.com
050 536 7320

Koivumäki Eero

Teollisuushaalaukset ja -tunkkaukset
Myynti | Project Supervisor
eero.koivumaki@havator.com
050 534 1250

Måtts Kjell

Teollisuuden kuljetukset 
Myynti | Kuljetuspäällikkö
kjell.matts@havator.com
050 308 7175

Rauha Veli-Matti

Nosturilogistiikka & teollisuuden kuljetukset
Myynti | Kuljetuspäällikkö
veli-matti.rauha@havator.com
0503265086

Simola Matti

Tuulivoiman raskasnostot ja -kuljetukset
Myyntipäällikkö
matti.simola@havator.com
050 395 5540

Toimipaikat

Tarjouspyyntö

Tarjouspyyntö